Založ si blog

Vraj sa máme držať. A čoho?!

„Svet sa zbláznil, držte sa!“ Zaujal ma nápis na tričku muža, ktorého som stretla cestou do práce. Hm, je to fakt trefné. Tiež mám poslednú dobu pocit, že so svetom nie je niečo v poriadku.

Ale pomôže nám, aby sme sa len držali? A preboha, čoho? Alebo čo môžeme urobiť,aby sa to zmenilo? Mama mi vravela, že nemám hasiť, čo ma nepáli. Potom však skončím ako žaba v hrnci s teplou vodou – najprv si užívala pohodlie a teplo, neskôr sa uvarila.

Pľuť z gauča nestačí

Včera som bola u lekára. Napriek tomu, že som bola objednaná na presný čas, čakala som takmer dve hodiny. Čas mi skrátila elegantne oblečená babička. S mužom nedávno oslávili 60. výročie svadby. Po podrobnom priblížení romantického večera prehodila výhybku. „Za všetko môže vláda! Berú kopec peňazí a na plebs kašlú.” Vraj televízne správy nesleduje, to je parketa jej manžela. Ona trávi večery radšej pri knihe, najviac ju baví červená knižnica. „Ale aby ste vedeli, správy počúvam, aj keď nechcem. Môj Emil je hluchý ako poleno, takže presne viem, kam ide tento svet. Do hája!” 

Začnem sa s ňou rozprávať o tom, že pokiaľ môžeme upozorňovať na to, čo sa deje a hlásiť sa o svoje práva, môžeme veľa zmeniť. Veď kým máme slobodu slova, máme tú najsilnejšiu zbraň. Pľuť z gauča a nadávať predsa nestačí. Pani sa usmiala. Spýtala sa ma, koľko mám rokov. Keď som sa pochválila, že som nedávno oslávila 40, vysmiala ma. „Jaj, moja, keď ste sa narodili, ja som už bola 20 rokov vydatá. Ešte ste mladá na to, aby ste chápali, ako funguje tento svet.” 

Neviem, či narážka na môj vek bol kompliment alebo urážka? Neriešim. Aspoň mi pani dala dobrý námet na blog. Antikult a jemu podobní sa spoliehajú na to, že všetci budeme ako muž s nápisom na tričku. Držať sa ich rozohratého scenára – poslušne mlčať a nepoukazovať na to, že vinník, ktorý rozvracia demokraciu a používa nacistiské metódy, má jasné meno – antikult. 

Rumble: Boj za slobodu slova

24.06.2024

Sloboda slova a sloboda masmédií nie sú prepychom alebo abstraktnými pojmami, ale základom, na ktorom sa stavia demokracia. Len slobodný prístup k informáciám a možnosť otvorenej diskusie umožňujú ľuďom vytvárať si vlastné názory, kriticky posudzovať moc a prijímať informované rozhodnutia. Doterajšie trendy však ukazujú, že sa sloboda slova zhoršuje. Podľa nedávnej [...]

Dezinformácie: osobitný druh novodobej zbrane. Antikultisti ju vyskúšali voči Svedkom Jehovovým

20.06.2024

Dnes existuje mnoho náboženstiev, ktoré spoločnosť uznáva, a nikomu sa nezakazuje ich vyznávať. Ľudia v nich nachádzajú zmysel, sú spokojnejší. Je tu však jedno veľké „ale”. Ak človek našiel pre seba zrnká pravdy v kresťanstve, islame, hinduizme alebo iných uznávaných svetových náboženstvách, jeho život by tým v dnešnej dobe nemal byť nijako ohrozený. [...]

Čím väčšia blbosť, tým hlasnejšie ju treba kričať do sveta

06.06.2024

„Konečne čerešne, ktoré sa dajú odkôstkovať,” potešila som sa miske čerešní, ktorú mi doniesol chlapec odvedľa. Maťko alebo Kubko, vnuk nebohého suseda. S bratom sa podobajú ako vajce vajcu, kedysi som sa snažila uhádnuť kto je kto, mali z toho veľkú srandu, tak som to vzdala. Májovky, čerešne, ktoré nikdy u nás nechýbali. Až teraz, keď vidím, koľko stojí v [...]

Kennedy

Nezávislému kandidátovi Kennedymu pridelil prezident Biden ochranku

15.07.2024 23:45

Environmentálny právnik nemá vo voľbách veľké šance. Jeho mítingy sú však pomerne populárne a priťahujú veľké davy.

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

vance, trump

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:52

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

zanetajandova

Len ďalší Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 12445x
Priemerná čítanosť článkov: 1383x

Autor blogu

Kategórie